Rēķini


       Ienākošos rēķinus var grāmatot kā rēķinu, ja jums vajadzīga ar laiku zināt kādi pakalpojumi ir bijuši ienākošos rēķinos. Ja nē, ienākošos rēķinus var grāmatot kā parastu grāmatojumu.

       Rēķinus var drukāt gan kā parastu rēķinu vai gan speciāli uz stingrās uzskaites preču pavadzīmes-rēķina.

       Rēķina kontējumi ir parasti bez grāmatošanas uz noliktavas kontu. Tās firmas, kuri lieto krājumu periodisko uzskaiti, rēķinu pielietošana ir piemērota. Ja lieto nepārtraukto krājumu uzskaiti, tad jālieto noliktavas dokumenti, jo Zalktī tikai noliktavas dokumenti kontējas ar noliktavas uzskaites kontu.

       Rēķinos preču vai pakalpojumu nosaukumus var ievadīt ne tikai no preču un pakalpojumu saraksta, bet arī pašrocīgi ievadīt tieši tabulā.

       Kad jau aizpildījāt rēķina ievadformu, tad lai to izdrukātu, spied pogu drukāt vai pirms izdrukas apskati. Ja jāsaglabā, tad spied pogu saglabāt. Pēc tās pogas nospiešanas var ievadīt jaunu rēķinu.

       Uz formas ir kešķis kontēt. Tas norāda, vai vajag šo rēķinu grāmatot uz virsgrāmatu. Ir tādi gadījumi, ka rēķinu nevajag kontēt, bet tikai saglabāt, piemēram, rēķini par avansa maksājumiem. Tas vienmēr parādīsies rēķinu sarakstā, bet neparādīsies virsgrāmatā, hronoloģiskajā žurnālā un citas ar grāmatojumu saistītos pārskatos.

       Rēķinu sarakstā var atfiltrēt parādāmos rēķinus: kontētus vai nekontētus rēķinus.