Daudzi lietotāji ir pazīstami ar dažādu personīgo un darba datu failu glabāšanas iespēju mākoņserveros Dropbox, OneDrive, Google Drive u.c.

Tur lietotāji visbiežāk glabā savus darba materiālus, Word dokumentus, sarakstes, vēstules, atskaites, kā arī Excel darba tabulas, fotogrāfijas un daudz ko citu.

Tāpat tur var izveidot papildu mapes, kurās var saglabāt arī Zalktis datubāzes failu kopijas rezervei, lai nodrošinātos pret datoru avārijām.


Ja uz datora uzinstalē Dropbox, OneDrive vai Google Drive programmas, tad uz datora cietā diska izveidojas arī tādas pašas identiskas mapes ka mākoņserverī.

Ja lietotājs kādus failus iemet tajās mapēs uz datora, tad tie automātiski tiek kopēti uz mākoņserveri tajās pašās mapēs.


Šādu variantu var izmantot, lai Zalktis pēc jūsu uzdota uzdevuma iekopē tur rezerves failus vienu reizi ik dienu, kad pieslēdzieties datubāzei pie pirmās pieslēgšanas.


Lai Zalktis sāktu to darīt, tad ir jāuzdod tāds uzdevums. Tas uzdevums jāuzdod katrai datubāzei atsevišķi.

Atveriet Zalkti, tad pieslēdzieties datubāzei un aizejiet pa Zalktis izvēlni: Pamatdati > Administratora rīki > Galvenie pamatdati, tad atvērsies logs "Galveno pamatdatu uzstādīšana".Atvērtajā logā "Galvenie pamatdati" sameklējiet tabellapu "Rezerves kopijas".

Tajā izvēlieties konkrētu Dropbox, Google Drive vai OneDrive mapi uz jūsu cietā diska, kā parādīts klātpieliktā bildē:Nospiežot komandpogu "Mape", var izvēlēties mapi, kurā automātiski iekopē rezerves kopijas. Dotajā piemērā rezerves kopijas tiek veidotas un nometīsies uz šo OneDrive mapi "C:/Users/Ainars/OneDrive/Zalktis rezerves faili".

Rezerves kopijas tiek krātas, faila nosaukumā papildus datumi tiek ieveidoti. Ja to rezerves kopiju jau ir izveidojies pavairāk, tad varat paši nodzēst liekos failus.


Ja nospiež komandpogu "Dzēst", tad tas attīrīs ievadīto mapi (mapes adresi) un tad rezerves kopijas netiek veidotas.


Pēc tam var aizvērt to logu "Galveno pamatdatu uzstādīšana".


P.S. Nav ieteicama pašu datubāžu failu turēšana tādās mapēs, lai Zalktis tiem pieslēgtos un apstrādātu datus tajos failos, kamēr tie ir Dropbox, Onedrive vai Google Drive vai tamlīdzīgās mapēs, jo to mapju sinhronizācija var konfliktēties ar Zalktis datubāžu dzinēju darbību, kad abi vienlaicīgi apstrādā datubāžu failus. 

Jāņem vēra ieteikumi, ka Zalktis datubāzes faili, kuriem ikdienā Zalktis pieslēdzas, jātur citās mapēs, var pašizveidotā mapē uz C cietā diska vai Zalktis izveidotā mapē C:/Datubaze un varēsiet tajās datubāzēs uzdot rezerves kopiju automātisku izveidošanu uz Dropbox OneDrive, Google Drive vai tamlīdzīgām mapēm saskaņā ar šo aprakstu.